22. 11. 2003
Sobotní den přinesl mlhu do města Karlovy Vary a slunce na LKKV, kde i dnes bylo opravdu rušno.
AERO Ae 270 IBIS OK - SAR
Tento kus je třetím prototypem(v.č.0003), druhým pro letové testy. Letoun se vracel z letových testů za vysokých teplot, které probíhaly na letišti Cordoba (LEBA). V přistání na továrním letišti Vodochody (LKVO) zabránila hustá mlha (stejně jako na všech pražských letištích). Pro testovací účely je letoun vybaven několika zařízeními,která se Jarda Blažek pokusil zachytit na detailních fotografiích.
Druhý postavený letoun (v.č.0002) je určen pro pevnostní a únavové zkoušky.První kus(v.č.0001) je rovněž letový a nese imatrikulaci OK-EMA - k vidění mj. letos v Roudnici - fotili jsme ho i za letu... Technická data tamtéž.

     
pod zádí letadla kontejner s protivývrtkovým padákem pro případ nechtěného pádu do tohoto nestandardního režimu
Pod zádí letadla kontejner s protivývrtkovým padákem pro případ nechtěného pádu
do tohoto nestandardního režimu.
Kýlovka a směrové kormidlo polepené bavlnkami ke zviditelnění proudění kolem této
plochy při různých režimech letu,stejně byla polepena i vrchní plocha křídel, kamery na horní straně trupu pro záznam tohoto proudění,které bylo možno otočit dopředu na křídlo.
Kabina cestujících zaplněná měřící aparaturou pro záznam výsledků letových testů.
Kontejner pod pravým křídlem je pouzdro meteorologického radaru a je standardním vybavením letounu.

CE 550 BON-AIRU z LTAC (Ankara) - (TC-MKA); Canadair Challenger CL-604 od TAG AVIATION (HB-IVR) a G-2 Galeb (YU-YAG). Opravdu bylo na co koukat a fotografie pořízené Jardou Blažkem to jen dokazují. JN