27. 9. 2009

Technická závada na Airbusu A319-112 (OK-NEP) ČSA, jemuž byla dnes svěřena moskevská linka, způsobila na mezinárodním letišti v Karlových Varech v podvečer především pro provozní složky letiště a Řízení letového provozu další z obtížných situací, která na mezinárodních letištích (ani regionálních) nemá obdoby.

Po příletu Airbusu A320-214 (VP-BWI) Aeroflotu na druhé pravidelné nedělní lince z Moskvy dorazil z Prahy náhradní letoun Českých aerolinií - Airbus A320-214 (OK-GEA). Přílet plánovaného vojenského speciálu - A319-115X(CJ) (3085) Czech air force - byl pro nedostatečnou kapacitu odbavovacích stání o zhruba 50 minut na žádost pozdržen.

Dnešní mimořádná situace, která se však v budoucnu může kdykoliv opakovat, opět prověřila nejen nedostatečnou kapacitu odbavovacích stání letiště, ale i stísněné podmínky pro cestující v tak pozitivně vyzdvihovaném nedávno dokončeném letištním terminálu.

Neprojevila se dnes opět dlouhodobá slabina karlovarského letiště, kde i nový terminál nadále zůstává nekapacitní a nedostatečná je plocha a kapacita odbavovacích stání ? Jaké je nebo bude odborné hodnocení dnes nastalé reálné situace s ohledem na nutnost trvalého zajištění bezpečnosti leteckého provozu ?

       
     

 

 

 

© lkkv air spotters group