21. 04. 2011

 

Čtvrteční ráno bylo poblíž karlovarského letiště ve znamení velmi vážné dopravní nehody nákladního a osobního vozidla, při které zasahoval také vrtulník PZL Swidnik W-3A Sokol (0719) CZ Air Force.

Z Jekatěrinburku přistál krátce po deváté hodině opět Boeing 737-31S (OK-CCA) Czech Connect Airlines a výcvikové lety prováděla Cessna 172RG (OK-LTA). Pravidelnou linku ČSA operoval opět Airbus A320-216 (OK-LEG), k vidění byl taktéž Let L-410FG Turbolet (1525) CZ Air Force, který dvakrát během dne přistál pro doplnění paliva při fotografických letech.

Vůbec poprvé dosedl na karlovarské letiště Embraer ERJ-145LR, jímž byl letoun reg. (UR-DNT) společnosti Dniproavia. Právě s Embraerem souvisela nejvýznamnější dnešní letecká událost - Aerosvit Ukrainian Airlines po dlouholetých (údajně dvanáctiletých) vyjednáváních zahájily provoz na trase Kiev - Karlovy Vary. Čtvrteční lety VV 711/712 bude povětšinou operovat Embraer ERJ-145LR partnerské společnosti Dniproavia, na pondělní spoje je plánován Boeing 737 Aerosvitu.

Letový řád dopravce je koncipován tak, aby cestujícím z/do Karlových Varů umožnil přestupy do dalších destinací operovaných z Kieva, a to zejména do měst v Izraeli, Kazachstánu, Spojených Arabských Emirátech, Gruzii, Ruské federaci a v budoucnu snad i do populárního Thajska

 

           
   
   

 

 

© lkkv air spotters group