05. 08. 2011

 

Na mlhavém karlovarském letišti dnes krátce před 11. hodinou dopolední přistál Boeing 737-8K5
(OK-TVP) operující první srpnový charterový let z/do turecké Antalye. Přibližně o 40 minut dříve oproti plánovanému odletu letoun Karlovy Vary z dráhy 11 opustil a zamířil na letiště v Pardubicích.

Za hustého deště dorazil hodinu po poledni z Moskvy/Vnukova Hawker 4000 Horizon (M-ABDL) VIP JET Ltd. Jednalo se o premiéru tohoto nepříliš rozšířeného typu (v provozu pouze okolo 20 strojů) na letišti Karlovy Vary; letoun později pokračoval do Salzburgu.

Značnou část odpoledne strávil "hoblováním okruhů" v rámci výcviku posádek Bombardier CL-600-2B16 Challenger 605 (OE-ING), nový přírůstek ve flotile společnosti VistaJet.

Zcela neočekáván přílétl ze saúdskoarabského Riyadhu Gulfstream Aerospace G-IV (N7799T) na sanitním letu. Stroj vlastní Wells Fargo Bank Northwest NA Trustee a létá pro Arabian Jets se sídlem na letišti King Abdulaziz Intl v Jeddah, kam letoun s pacientem krátce po šestnácté hodině odletěl.

K vidění byly také Beechcraft BE350 Super King Air (OK-HLB) Aerotaxi na letu do Nice a Cessna 525 CitationJet (OK-PBS) ostravského Queen Airu na letu z Mošnova na pražskou Ruzyni


 
   
   

 

 

© lkkv air spotters group