15. 11. 2011

 

Již včera odpoledne nastala typická podzimní meteosituace, kdy v nižžších polohách chodí veškeré ptactvo raději pěšky, a na karlovarském letišti bývá doslova a do písmene CAVOK (Cloud And Visibility OK). Ta byla příčinou neobvyklého množství diverzí letounů, které původně směřovaly do Prahy, na letiště Karlovy Vary (ale také do Brna, Drážďan, Norimberka či Mnichova).

Brzy ráno se do Prahy pokusily probojovat dva stroje ATR-42, jenž strávily noc společně s Beechcraftem BE 200GT King Air (OM-FUN) slovenské společnosti Opera Jet na LKKV. Po marné snaze o přistání na Ruzyni se do Varů vydal ATR 42-500 (OK-JFK) letící z Košic, ATR 42-500 (OK-KFM) z Brna a jeden z ranních uprchlíků - ATR 42-500 (OK-JFL). Mezi ně se schoval Learjet 60 (OE-GVH) VistaJet, jenž odletěl se zákazníky do Moskvy a Cessna 510 Mustang (OK-FTR) firmy CTR Flight Service.

Odpolední provoz zahájil Airbus A320-214 (OK-LEE) na lince OK909/908 z/do Moskvy a pokračovala řada příletů letadel, jenž měla původně namířeno do Prahy. Mezi nimi i LET L-410UVP-E (OK-WYI) Úřadu Civilního Letectví ČR, Beechjet 400A (OK-RHM) z flotily firmy Time Air a zejména třešnička na dortu - Embraer ERJ-145MP (SE-RIA) švédského dopravce City Airline na lince z Gothenburgu do Prahy. Z britských ostrovů - z letiště Londýn/Luton dorazila Cessna 510 Citation Mustang (OE-FZB) společnosti Globe Air AG.

Po soumraku přilétla na zcela zaplněný APRON ještě pravidelná linka z/do Jekatěrinburgu, kterou operoval Airbus A320-214 (VQ-BFV) společnosti Ural Airlines.

Mírné vylepšení meteo podmínek na Ruzyni bylo využito krátce po dvacáté hodině k přeletu všech tří uvězněných ATR-42 Českých aerolinií na domovskou základnu.

 

 
 
 

 

 

© lkkv air spotters group