17. 08. 2012

 

Během středy, čtvrtka a pátku se kromě linky OK909/908 z/do Moskvy plánovala navštívit karlovarské letiště celá řada zajímavých letadel. Některá nám unikla, jiná se nedostavila a ta, která se podařilo fotograficky zachytit přinášíme v dnešním reportu.

Z Kyjeva-Zhuliany přilétl Raytheon 390 Premier IA (UR-NST), který nově provozuje ukrajinská firma Business Jet Travel Ltd. (původně reg. M-MRTM Rumit Avoiation).

Na trati z Lugana do Moskvy-Domodědova přistál premiérově v Karlových Varech Bombardier CL-600-2B16 Challenger 605 (G-SFRI) Perfect Aviation UK Ltd, Biggin Hill.

Dnes byl k vidění Boeing B737-86Nw (OK-TVV) Travel service na charteru z/do Antalye a na odletu do kazašské Almaty Gulfstream G-V SP (G 550) (M-VRNY) Mirtos Ltd. operující pro TAG Aviation UK.

GA zastupoval vrtulník Robinson R-44 Raven II (OK-SVO) Nisa Air sro a raritní motorizovaný větroň Stemme S 10-VT (HB-2378) soukromého majitele. Ten je pozoruhodný řešením motorového pohonu; motor Rotax umístěný v centroplánu pohání dvoulistou vrtuli, jenž se rozvine odstředivou silou po nahození motoru v mezeře, vzniklé odsunutím čelního krytu trupu.

     
   
 

 

.

© lkkv air spotters group