27.-28. 03. 2013

 

Ve středu během mrazivého a pošmourného odpoledne bylo možno spatřit na apronu karlovarského letiště dva Gulfstreamy současně; letoun Gulfstream G-IV (N235KK) CPI Aviation, LLC dorazil z Nice-Cote dˇAzur pro zákazníky pokračující do kazašské Astany. Gulfstream G550 (M-VRNY) TAG Aviation AG, jenž přilétl z Astany minulý týden, pokračoval dnes do Paříže-Le Bourget.

Později dorazil Airbus A320-214 (VP-BRZ) Aeroflotu na poslední středeční pravidelné lince z/do Moskvy. Od počátku platnosti letního letového řádu bude tato druhá frekvence létat v pondělí ve změněných časech; stejně jako nedělní frekvence bude průlet v Karlových Varech 17:40-18:30.

Čtvrteční provoz zahájila Cessna 525 Citationjet (OK-SLA) pražské firmy Silesia Air J.S.C. na letu z Prahy do Brna, následována Canadairem CL-600-2B16 Challenger CL-601-3A (HB-JRV) Sonnig SA, jenž přilétl z Paříže a odlet má plánován na zítřeší dopoledne.

Na pravidelné lince z/do Moskvy byl nasazen Airbus A320-216 (OK-LEG) Českých aerolinií, jenž byl v obou směrech opět velmi slušně obsazen. Na zpáteční let se z RWY 11 vydal minutu po patnácté hodině.

Později byly k vidění ještě obě Cessny 560XL Excel reg. (OK-XLS a OK-SLX) na letech ze Soči a z Ibizy. Na karlovarském letišti se tak vystřídala téměř celá flotila Silesia Airu.

           
   
     

 

 

 

© lkkv air spotters group