04. 06. 2013

 

 

První červnové úterý bylo kromě konce několikadenního vydatného deště také ve znamení vydatného odpoledního provozu LKKV a několika "premiér". Poprvé se na současném apronu karlovarského letiště sešla tři letadla typu Airbus / Boeing tří různých leteckých společností současně.

Jako první dorazil z Moskvy Airbus A320-214 (OK-MEJ) Českých aerolinií, jako vždy velmi slušně obsazený v obou směrech.

Následován byl Boeingem 737-8FHw (OK-TSC) společnosti Travel Service v barvách Smart Wings, zatím poslední do flotily Travel Service zařazený letoun. Letoun s posádkou cpt. Ladislava Crkvy zahájil letošní letní charterové lety pro CK do turecké Antalye. Pro údajně menší technický problém se k prahu dráhy 29 vydal až na druhý pokus a Karlovy Vary opustil o přibližně 60 minut zpožděn. Boeing 737-800 reg. (OK-TSC) sloužící dříve např. XL Airways Germany nebo kanadskému CanJetu navštívil LKKV dnes poprvé.

Jako další dosedl na dráhu 29 Airbus A320-214 (VP-BMT) Ural Airlines, jenž si svou premiéru první červnové úterý odbyl v pozměněném čase. Tento stroj, který dříve sloužil u společnosti Air Arabia, byl do flotily ruského dopravce dodán 19. března letošního roku. Karlovy Vary letoun opustil krátce před 16. hodinou odpolední.

Kategorii letadel General Aviation zastupoval Beechcraft BE 350 Super King Air (OK-HLB) Aerotaxi GA, který dorazil ze Kbel hned dvakrát a Cessna 560 Citation 5 Ultra (9H-VLZ) společnosti Hangar 8 AOC Malta Ltd., ta přilétla z Curychu se skupinou cestujících.

 

 
 
© lkkv air spotters group