22.-23. 07. 2013

 

 

Žhavé pondělní dopoledne provázelo další premiéru typu v tomto měsíci; azerbaijánský dopravce ESW Business Aviation poprvé na karlovarském letišti (a praděpodobně v celé Evropě) představil letos v březnu do flotily zařazený Gulfstream G280 (4K-AZ280) na příletu z Baku. Letoun se po doplnění paliva a odpočinku posádky vydal na zpáteční cestu.

Jedná se o největšího pokračovatele řady israelských businesjetů Astra a Galaxy, všechny certifikáty získal v roce 2012, kdy byl též dodán prvním zákazníkům. Letouny jsou také kompletně montovány firmou Israeli Aircraft Industries v Israeli, pouze finální úprava interiérů a nástřik strojů probíhá v USA.

Úterní provoz zahájil již po půl osmé Airbus A320-214 (VQ-BRE) Ural Airlines na pravidelné lince z/do Jekatěrinburgu, z Tel Avivu si pro pacienta přilétla Cessna 650 Citation III (4X-CZA) společnosti Aviation Bridge Ltd. v sanitní úpravě. Po natankování a naložení pacienta odlétla zpět na letiště Ben Gurion v metropoli Israele.

Za prací se vydala Cessna 402 (OK-GEO) Geodis Brno a moskevská linka byla svěřena Airbusu A319-112 (OK-NEO) Českých aerolinií. V podvečer se po delší odmlce ukázala společnost Uktus Air Company z Jekatěrinburgu se svým Antonovem AN-74TK-100C (RA-74006); stroj bude k vidění na LKKV do zítřejší jedenácté dopolední.

 

 
 
© lkkv air spotters group