04. 05. 2015

 

 

K parkujícímu Canadairu CL-600-2B19 Challenger 850 (RA-67232) AK Bars Aero přibyl během dne poměrně exkluzivní host na LKKV - letadlo výhradně novozélandské provenience, Pacific Aerospace PAC 750XL (ZK-KNK) SAS Nevers All Ways působící na francoužském letišti Nevers Fourchambault Airport. Těch tady, věru, nevidíme mnoho!

Zajímavá mašinka, letící na revizi na chomutovské letiště Otvice, kde pracuje servisní středisko těchto strojů pro střední Evropu, takže sem létají mašiny nejen z Francie, ale taky třeba z Řecka, Norska. Itálie - a taky z Mostu v ČR, kde je provozován jediný kus vedený v českém leteckém rejstříku pod reg. OK-SKW, od Skywalkers CZ a s určením primárně pro seskoky parašutistů.

Pondělní provoz zahájila poledním odletem do Ostravy-Mošnova Cessna 525A CitationJet CJ2+ (OK-MAR) Aeropartner AS a podvečer byl na karlovarském letišti ve znamení příletu letounu Gulfstream G550 (M-ATPS) Tarona Limited. Pár minut po 18. hodině dorazil premiérově z francouzského Nice a na LKKV by měl pobývat až do 14. května, kdy by měl zamířit na moskevské letiště Vnukovo.

 

 
 

© lkkv air spotters group