05. 06. 2015

 

 

Letošní letní sérii charterových letů společnosti Travel Service do turecké Antalye, jediné již několik let cestovními kancelářemi z Karlových Varů nabízené přímořské destinace, zahájil dnes po poledni Boeing 737-86Qw (OK-TVE).

Boeing, který byl do flotily dopravce zařazen v roce 2004, však vždy pod touto registrací nelétal. Svá označení navíc měnil velmi často. V listopadu roku 2004 byl přeregistrován na (HA-LKB) a převeden pod maďarskou společnost Travel Service Hungary. V roce 2008 se vrátil zpět k české společnosti, opatřen však byl již registrací (OK-TVI). V roce 2009 zamířil opět do Maďarska - opět (HA-LKB) a v zimních obdobích přelétával ke kanadským Sunwing Airlines, kde nosil označení
(C-GRKB). K české společnosti se letoun vrátil v roce 2013, kdy obdržel opět svou původní registraci (OK-TVE), se kterou létá dodnes. Tedy není-li zrovna zimní období, v němž stále pobývá u kanadského dopravce a nosí registraci (C-GRKB).

Během odpoledne byly na LKKV ještě mj. k vidění letouny Cessna 525B CitationJet CJ3 (OO-LIE) společnosti Sky Service na letu z Budapešti do Bruselu nebo Challenger 300 (OE-HOO) Avcon Jetu mířící z Bahrainu do Nice.

 

 
 

© lkkv air spotters group