26. 06. 2015

 

 

Třetí charterový let letošní sezóny z/do Antalye byl svěřen jednomu z nejstarších kmenových Boeingů verze -800 ve flotile společnosti Travel service - letounu B737-86Qw (OK-TVE). Stroj byl vyroben roku 2004 a po dobu služby byl jako HA-LKB několik sezón pro TVS Hungary ze základny v Budapešti, krátce nosil též registraci OK-TVI a od roku 2010 byl opět registrován OK-TVE, se kterou létá v letních sezónách u TVS a v zimních obdobích pak v Kanadě na charterech do Karibiku u Sunwing Airlines jako C-GRKB. Poslední pronájem s skončil 1. června 2015 a od té doby se již dvakrát ukázal na LKKV.

Letoun dorazil z Turecké riviéry krátce po třinácté hodině a po necelé hodině, s čerstvými dovolenkáři, se vydal z dráhy 29 přes Pardubice zpět do turecké Antalye.

Neplánovaně se oobjevil značně obojovaný Fairchild Swearingen SA226-TC Metro II (EC-JIP) Euro Continental Air létající pro firmu FLIGHTLINE SL nákladní lety, zejména pro potřeby automobilek po celé Evropě. Tento letoun s nákladem zamířil do španělské Valencie.

Z Prahy si pro pasažéry mířící do Vídně přilétl Bombardier CL-600-2B16 Challenger 605 (OE-INK) Transair Vienna; letoun si tímto odbyl svou první návštěvu Karlových Varů.

K vidění byl též vrtulníček Robinson R-22 Beta II (OK-TSB) jehož majitelem je Tomáš Brandejs a provozuje ho NISA Air s.r.o. Robinsony jsou téměr jediné vrtulníky poháněné pístovými motory; tato verze motorem Lycoming O-360-J2A.

 

 
 

© lkkv air spotters group