05. 11. 2015

 

 

Významnou část flotily Českých aerolinií bylo možno spatřit při odpoledním průletu na Apronu letiště Karlovy Vary; byly to Airbusy A319-112, na letu OK891 z Petrohradu (OK-NEM) a na letu OK909 z Moskvy (OK-MEL). Po drastické redukci střednětraťových letadel má ČSA pouhých 9 letounů A319, z toho dva stroje jsou cca na jeden rok na pronájmu u Saudi Arabian Airlines.

Další letoun z flotily společnosti FAI rent-a-jet AG z Norimberku přilétl v rámci výcviku pilotů. Na karlovarském letišti nacvičoval Learjet 60 (D-CFAN) lety po okruhu s letmými přistáními a vzlety.

Z domovského letiště Kunovice dorazil Beechcraft BE-58P Baron (OK-PHR) Richmond AS, jediný to letoun Air Force již zaniklého Valašského království.

Pověstnou třešničkou na dortu byl poněkud překvapivý přílet Boeingu B737-7ZX BBJ (9H-GGG) Maleth-Aero AOC Ltd., který dorazil z bratislavského letiště M.R.Štefánika na výcvikovém letu. Po krátké přestávce na TWY E, defilé zpět po dráze 11 a vzletu z dráhy 29 se vydal na ostravské letiště Leoše Janáčka v Mošnově. Letoun ve VIP konfiguraci byl vyroben roku 2013 a v září dodán společnosti Maleth-Aero, sídlící na letišti Luqa na Maltě.

 

 
 

© lkkv air spotters group