29. 01 . 2016

 

 

Na leden neuvěřitelné jarní počasí láká letecké školy k intenzívnímu výcviku nových pilotů. Součástí výcviku a přezkoušení je též létání na řízeném letišti a k tomuto je svým malým provozem vhodné právě karlovarské letiště. V této souvislosti nás často navštěvuje také "inspektorský" Beechcraft BE58P Baron (OK-SLI) Úřadu pro civilní letectví ČR.

Ze švýcarského regionálního letiště Grenchen, jež se nachází severně od Bernu, přilétl na návštěvu Karlových Varů Pilatus PC-XII/47E (HB-FVG) společnosti Pilatus Flugzeugwerke AG. Tento krasavec byl k vidění na LKKV poprvé, v odpoledních hodinách se pak vydal na zpáteční cestu.

Dalším premiérovým návštěvníkem byla Cessna 650 Citation VII (TC-KON) turecké firmy Skyline Ulasim Ticaret AS sídlící v Ankaře a zabývající se hlavně ambulantními lety, aerotaxi a chartery. K tomu účelu provozuje cca 20 vrtulníků, jeden Legacy 600, jeden Hawker 800 a celou řadu pronajatých bízjetů. Cessnu 650 která dorazila z Paříže/Le Bourget budeme mít možnost vidět na karlovarském letišti až do nedělního odpoledne, kdy se vydá na cestu do Ankary.

 

 
 

© lkkv air spotters group