03.- 04. 05. 2016

 

 

Úterní dopoledne; Canadair CL-600-2B16 Challenger 604 (CN-IAM) Maroc Telecom Fly připravující se na odlet do norského Bergenu, Learjet 55 (D-CONU) společnosti FAI rent-a-jet AG pilně trénující lety po okruhu, letmá i plná přistání a vzlety při krátkém odpočinku na Apronu karlovarského letiště.

Krátce po poledni došlo i na kýženě očekávaný přílet Embraeru ERJ-190ECJ Lineage 1000 (A6-HHS) Falcon Aviation Services ze Spojených Arabských Emirátů. Letoun, jenž měl v Karlových Varech premiéru, přilétl z Prahy-Ruzyně a po krátké návštěvě města, kde zůstala i část cestujících, pokračovali ostatní do Malagy.

Další vzácný návštěvník se po několikerém odkladu objevil až ve středu a byl jím salónní Airbus A320-214(CJ) (W) Prestige (M-YBUS) STC Flight Limited létající pod kódem Comlux Aviation Malta pro kazašského zákazníka. Letoun této registrace v exkluzívním provedení interiéru je v Karlových Varech a pravěpodobně v celém Česku poprvé a pobyde zde s krátkými výlety po Evropě až do čtrnáctého května.

 

 
 

© lkkv air spotters group