04.- 06. 09. 2016

 

 

Přechod studené fronty rozdělil poslední dny na dvě zcela nesrovnatelné poloviny. V neděli před blížící se bouřkou dorazil Bombardier BD-100-1A10 Challenger 350 (9H-VCK) VistaJet Malta na premiérovou návštěvu Karlových Varů. Tato nová verze Challengeru se vyznačuje zejména modifikovaným křídlem s výrazně většími winglety. Letoun přiletěl z Londýna-Lutonu, kam se s VIP zákazníky vrátil.

Pondělí bylo ve znamení vydatného deště, který celý den omýval Cessnu 510 Citation Mustang (OE-FWD) Skytaxi GmbH, jenž čekala na ráno z Curychu přivezené cestující. Později odpoledne se stroj vydal na zpáteční cestu.

Úterní den přivítal počasím jak na Floridě Cessnu 208B Caravan I (M-ZELL) Thrive Star Global Ltd, jenž dorazil s cestujícími z Mnichova. Zajímavým byl další návštěvník; již poměrně vzácný Rockwell 690A Turbo Commander (I-BLFE) italské firmy Compagnia Generale Ripreseaeree, která se zabývá fotogrfování zemského povrchu. Touto činností by se měla zabývat v několika následujících dnech a na LKKV by měla mít dočasnou základnu.

 

 
 

© lkkv air spotters group