09. prosince 2017

 

 

Sobota se vyznačovala nástupem zimního počasí a tak oba dnešní návštěvníci museli stihnout přílety ještě před příchodem docela solidní vánice, která by přistání na LKKV docela jistě zkomplikovala.

První dorazil z londýnského letiště Stansted Embraer EMB 550 Legacy 500 (G- SUEJ) společnosti Saxonair Charter Ltd se sídlem na Norwich International Airport, a představila tak premiérově svůj v prosinci 2016 do flotily zařazený zkrácený model Legacy 500 . Letoun bude možno spatřit na Apronu karlovarského letiště až do pondělního dopoledne.

Vzápětí dorazil z nedalekých Drážďan zcela nový, v říjnu letošního roku do flotily dopravce zařazený Bombardier BD-700-1A10 Global 6000 (VP-CMM), který provozuje společnost TAG Aviation Asia Ltd, Hong Kong. Letoun vytvořil hned několik prvenství; jednak první návštěvou v Karlových Varech a pravděpodobně i v Česku a hlavně se jednalo o první návštěvu dopravce sídlícího v Hong-Kongu. Večer, krátce po devatenácté hodině stroj se skupinou VIP pasažérů zamířil na pražské letiště Ruzyně.

 

 
 

© lkkv air spotters group