Výprava do země bank, sýrů a hodinek
Švýcarsko - Zurich/Kloten 20. - 22. ledna 2006

Všechno to začalo o jedné podzimní neděli na karlovarském letišti. Po odletu linkového Airbusu 320 Českých aerolinií zazvonil telefon a hlas na druhém konci mi oznámil, že jsem se stal výhercem dvou zpátečních letenek Českých aerolinií z Prahy do Curychu v soutěži rádia Impuls. Zaplatit bylo potřeba "pouze" letištní taxy, ale i tak to byla za něco přes 2000 Kč nabídka více než dobrá.

Pro naši cestu jsme vybrali předposlední lednový víkend (letenky musely být použity do 28. února). V pátek 20. ledna 2006 jsme časně ráno vstoupili na palubu Boeingu 737-45S OK-FGS (Brno) Českých aerolinií, se kterým jsme absolvovali let z PRG do ZRH. Let probíhal klidně, jen přistání bylo poněkud tvrdší. Ve Švýcarsku toho rána vládlo příjemné počasí a teplota byla slabě nad nulou. Tento stav vydržel prakticky po celý víkend.

Pobyt v Curychu jsme vyplnili především pobytem na zdejší letištní terase i v místním baru. Vyzkoušeli jsme taky podzemní rychlodráhu spojující letištní terminály. Vskutku bylo na co se dívat. - Částečný přehled pátečního a sobotního provozu je zachycen ve fotografiích:

Nemohli jsme si nechat ujít ani prohlídku města. V sobotu večer nás překvapily liduprázdné ulice a jen pár restaurací bylo otevřených. Většina jich však celkem nepochopitelně měla zavřeno.

 


Zpáteční let jsme si naplánovali na neděli 22. ledna opět ráno. Na linku OK 583 z ZRH do PRG byl původně plánován Boeing 737-55S OK-XGB (Olomouc), nakonec však dorazil "egoista" - B 737-55S OK-EGO (Jindřichův Hradec). Letoun přistál na letišti v Praze Ruzyni po půl 11. dopoledne a krátce po poledni jsme v naší karlovarské letištní restauraci stylově ukončili výpravu do země sýrů, hodinek a bank.

Petr ("Nachty") Nachtigal