Výprava do Dortmundu - návrat po dvou letech
12. - 13. srpna 2006

 

Výprava LKKV info a LKPD.site.cz do Dortmundu počala být plánována prakticky úplně z jiných než spotterských důvodů. Koncem loňského roku mě navštívil jeden ze známých, který při prohlížení fotek, modelů a dalších leteckých záležitostí vznesl dotaz: " Jaký to vlastně je v tom letadle, když jsi tam nahoře ? Chtěl bych někdy společně někam vyrazit, ale cena zpáteční letenky by musela být maximálně 1000 Kč." Inu odvětil jsem, že mám momentálně "na skladě" Dortmund a pokud se tedy domluvíme, rád poletím taky, i když jsem na zdejším letišti již před dvěma lety byl - na vůbec první letecké výpravě LKKV info Group. Slovo dalo slovo, návrh byl poté opět rozeslán do všech spřátelených koutů města i republiky a výsledkem byl booking 5 ks letenek za celkovou cenu 4500 Kč (jedna zpáteční tak vyšla vč. poplatků na 900 Kč). Termín výpravy byl stanoven na druhý srpnový víkend.

K odbavení letu do Dortmundu se nakonec dostavila "pouze" tříčlenná" spotterská parta ve složení Petr N., Jirka N.
a Petr H. coby Tryskáček. Zhruba v 8.30 ráno se s námi z dráhy 24 LKPR vznesl Airbus A319 reg. G-EZIM, který měl v ten den svěřenou mj. i linku DTM-PRG-DTM. Cestou jsme pořídili modely A319 EasyJetu, které v našich sbírkách dosud chyběly a pár minut po půl 10. dosedla "třistadevatenáctka" na dráhu 24 EDLW. Z terminálu jsme zamířili rovnou na před dvěma lety osvědčené spotterské místo - provoz však byl minimální. Po shlédnutí několika Airbusů A319 EasyJetu, které zde i letos dominovaly, jsme se přesunuli do rovněž osvědčeného hotelu Express by Holiday Inn. Odpoledne bylo vyplněno návštěvou centra, vč. několika místních hospůdek - nevlídné počasí k tomu přímo vybízelo.Neděle již byla slunečná a přímo stvořená pro fotografování, a tak jsme hned po vydatné snídani vyrazili na letiště Dortmund - Wickede. K vidění byly opět stroje EasyJetu, Wizz Air, Dauair - v době, kdy ještě létal, Air Berlin nebo dvě An-2 pro vyhlídkové lety - v místním vzdušném přístavu od časného rána vskutku žádané.

Po poledni vyrazila naše tříčlenná parta k odbavení zpátečního letu do Prahy. Potvrdil se náš dopolední předpoklad, že i na tento let bude nasazen Airbus A319 G-EZIM. Letoun dorazil z předchozí destinace (Milan/Malpensa) cca o dvě hodiny později. Na jeho palubě jsme se během pozdního odpoledne přesunuli do Prahy, kde jsme se prakticky ani neloučili, neboť hned na následující neděli byl naplánován další letecký okruh. Ale o tom zas někdy příště ...

Za tým LKKV info - Jirka NedomaSouvisející odkazy:

S EasyJetem do Dortmundu 2004 - část 1.

S EasyJetem do Dormundu 2004 - část 2.

Dortmund/Wickede 2006 (verze LKPD.site.cz)