Odpolední výprava na německé letiště Hof - Plauen
11. září 2009

Letiště v německém Hofu je od Karlových Varů vzdáleno přibližně 100 km. Třikrát denně (pouze ve všední dny) je cestujícím nabízen spoj do německého Frankfurtu a přes Frankfurt dále do téměř 150 destinací po celém světě. Kam se lze z letiště v Hofu přepravit zobrazuje názorně výtažek z letového řádu Lufthansy, jehož partnerská společnost Contact Air v současnosti se svými letouny ATR 42-500 o kapacitě 44 pax spoje mezi Hofem a Frankfurtem zajišťuje.

Tento vzdušný přístav byl několikrát zmíněn především v rámci II. etapy modernizace mezinárodního letiště v Karlových Varech spočívající v modernizaci světelného zabezpečovacího zařízení. Oficiální web karlovarského letiště k tomu ve zprávě z 12. dubna 2006 dále uvádí slova bývalého náměstka hejtmana Karlovarského kraje:

"Projekt má výrazný přeshraniční dopad; bavorským partnerem projektu je společnost Flughafen Hof-Plauen GmbH&Co KG. V rámci spolupráce s letištěm v německém Hofu se na II. pololetí tohoto roku (pozn. 2006) připravuje zavedení pravidelné linky Hof - Karlovy Vary - Mnichov a souběžně se projednává také možnost prodloužení stávající pravidelné linky Hof - Frankfurt až do Karlových Varů".

LKKV.info dodává: Výše uvedený projekt byl zahájen 16. listopadu 2004 s původním termínem ukončení 30. června 2006. Do dnešního dne však karlovarské letiště spojení s některou z výše uvedených německých destinací nemá.

Letiště v Karlových Varech v současnosti údajně jedná se společností Lufthansa Consulting o možnostech zavedení pravidelné linky západním směrem. Jednání jsou však dle našich informací v mnoha ohledech velmi složitá.

Letiště v Hofu nabízí cestujícím přívětivou atmosféru a vše potřebné k jejich bezproblémovému odbavení a příjemně strávenému času před odletem. K dispozici je tu velmi pěkně řešené bezplatné parkoviště, které se v nejbližší době zřejmě dočká rozšíření, zastoupení zde na rozdíl od letiště v Karlových Varech má několik významných autopůjčoven (Europcar, AVIS, Sixt), k dispozici je tu cestovní kancelář a především nechybí velmi pěkná veřejná restaurace s venkovní terasou. Pro nejmenší je k dispozici dětský koutek.

Jako alternativní odletové letiště do mnoha zemí světa tak po naší návštěvě můžeme vřele doporučit nedaleké letiště Hof / Plauen. Z Hofu lze zamířit do zvolené destinace s leteckou společností Lufthansa a jejími partnery v rámci Star Alliance. Ostatně o tom, že není lepší cesty k létání, se lze dočíst na jakémkoliv materiálu letecké společnosti

Jirka N., LKKV.info

Reportáže z předchozích výprav i ostatních našich cest naleznete v sekci Letecké výpravy

Související odkazy:

Lufthansa - stránky letecké společnosti

Contact Air - stránky letecké společnosti

Letiště Hof - Plavno - stránky letiště v Hofu