23. - 27. května 2007

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY a 14. ročník KARLOVARSKÉHO POHÁRU V LETECKÉ AKROBACII pořádany Aeroklubem České republiky a Letecké akrobatické centrum Karlovy Vary proběhl letos již podruhé ve velmi příjemném prostředí Aeroklubu Toužim na letišti Přílezy u Toužimi.

Počasí se letos rozhodlo, poněkud netradičně, toto akrobatické klání patřičně zdramatizovat, takže soutěž probíhala za neustálého kličkování mezi na toto roční období docela intenzívními bouřkami. Navzdory tomu byl však celý program odlétán podle plánu a hlavně bez jakékoliv nehody nebo technického problému /až na stracené klíče - zasvěcení vědí své :-)) /.

Závěrečné finálové lety ve žhavém sobotním odpoledni byly součástí exhibice, kterou sledovalo podle našeho odhadu několik tisíc diváků ze širokého okolí. Celá akce byla zaznamenávána několika TV kamerami a on-line přenášena do letištní klubovny. Na sobotu byla v prostoru pro diváky instalována velkoplošná obrazovka, kterou se bohužel nepodařilo rozpohybovat. V dohledné době by měl být sestřihán zhruba půlhodinový pořad pro některý celoplošný TV kanál.

Akrobatické letouny bezmála čtyř desítek pilotů-akrobatů nedoznaly ani letos žádných významných změn. Letecké sportovní centrum Moravská Třebová, jenž soustřeďuje naší akrobatickou reprezentaci představilo letouny Sukhoi SU-29 a SU-31M, dále byly k vidění EXTRA 300L, celá řada Zlínů Z-50LS, Z-50M, Z-142 a Z-526F.

   

Obrázky zachycující atmosféru v zákulisí jsou v této Fotogalerii

Oficiální výsledky soutěží najdete na webu Leteckého akrobatického centra Karlovy Vary

 

Foto: Jirka KOT a Jarda BLAŽEK; zpracoval: Jarda Blažek, lkkv.info C 2007